Blog

Kuyu Suyu Arıtma Sistemi Hangi Aşamalardan Geçer ?

İlk olarak Ham suya klor dozlanarak sudaki bakteriler giderilir. İkinci aşama olarak kum filtresi ünitesi ile tortu, partikül,çamur,yosunları tutarak suya ön filtrasyon işlemi yapılır. Sistem belli periyotlarda ters yıkama işlemi ile tuttuğu partikülleri ters yıkama ile atacaktır. Üçüncü aşama olan aktif karbon sisteminden geçerek ağır metalleri, klor kokusunu ve gazal kokuları alır. Dördüncü aşama yumuşatma sistemi kireci gidererek mevcut tesisatı ve sistemde bulunan kombi, termosifon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, çay kazanları vb. suyun geçtiği tüm ekipmanları kireçten korur.
Kuyu Suyu Arıtma Sistemi Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Kuyu suyu arıtma sistemi yapılırken kuyu suyu analizi yapılarak kuyu suyu arıtma filtresi ona göre seçilmelidir. Kuyu suyu arıtma sistemi seçilirken su analizinde sertlik,bakteri, tortu, bulanıklık, demir,ph, iletkenlik genel olarak kimyasal ve biyolojik analiz yaptırılmalıdır.Sular Neden Kirleniyor ?

Hayvansal atıklar- Toprak erozyonu- Kimyasal kirlilikler- Biyolojik kirlilikler- Fizyolojik kirlilikler- Atmosferde oluşan kirlilikler Yerleşim alanlarındaki kirlilikler- Çevre kirliliği- Akarsuların kirletilmesi- Ulaşım araçlarının neden olduğu kirlilikler- Sanayi atıklarının derelere bırakılmaya başlanması

Kuyu Suyu Arıtma Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır ?

Kuyu suyu arıtma sistemleri ülkemizde genel olarak her alanda kullanılmaktadır. İlaç sanayi, gıda sanayi, otomotiv sanayi, tavuk çiftlikleri, villalar, site ve apartmanlar, boya, kimya, kozmetik bu alanlardan bazılarıdır.