İçme Suyu Arıtma

Sağlıklı su kaynaklarının gitgide azaldığı günümüz koşullarında, suyun ne kadar önemli olduğunun artık bilincindeyiz. Bu neden ile Aquaplus olarak suyun en sağlıklı haline evinizde ve işyerlerinizde kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak teknolojiler için çalışıyoruz.

Sağlıklı ve güvenilir içme suyu için

İnsan için su; Fizyolojik gereksinmenin yanı sıra, sağlıklı (hijyenik) yaşam, toplumsal ve ekonomik gereksinme kaynağıdır.Yetişkin bir kişinin günde fizyolojik su ihtiyacı 2-2,5 lt. dir. Bunun 600 cm3 kadarı katı besinlerle alınır. Bu girdinin (2 –2,5 lt) %28’i deriden (ter ile), %20’si akciğerlerden (solunum ile), %50 si böbreklerden (idrar yoluyla), %2’si dışkı ile ve başka salgılarla dışarıya atılır.

Bir içme suyunda bulunması gereken özellikler 100cc de 0 koli basili olmalı, tat, koku, bulaşıklık, tortu, mikrop olmamalıdır. İçme – kullanma suyunda genel olarak şu nitelikler aranır; kişi başına, günde yeterli miktarda, kokusuz, renksiz, berrak ve tadı iyi olmalıdır, toksik madde içermemelidir. Aquaplus ile yemek ve çay keyfiniz daha farklı Aquaplus su arıtma sistemini kullandığınız andan itibaren pişirdiğiniz yemeklerin çok daha lezzetli olduğunu fark edersiniz çünkü, su arıtma sistemleri ile suyunuzdan tüm zararlı ve kirletici unsurları uzaklaştırarak, yemeğinize verdiği kötü tat dan kurtulursunuz. Arıtılan suyla yapılan kahve, çay gibi sıcak içecekler ile limonota gibi soğuk su ile yapılan içecekler doğal kokusunu ve tadını koruyarak asıl rengini alacaktır.

Çok daha az masraf, uzun vadede tasarruf

İçme suyu arıtma sistemleri belli bir sürede evinizde içme suyuna yapacağınız masrafı azaltacaktır. Ortalama ilk 12 ayın sonunda sistem kendini amorti edecek ve uzun vadede suya yapılan masraflar sıfırlanacak ve tasarrufa geçilecektir. Diğer yandan arıtılmış su ile yapılan çay ve yemeklerde su kireçten arındırıldığı için kaynama süresi azalacak kullandığınız çay, kahve makinesı, su ısıtıcısı gibi elektrikli aletlerin verimliliği ve kullanım ömrü uzayacak ve dolaylı olarak enerji tasarrufu sağlanacaktır.